Florbalové hokejky

Florbalové hokejky jsou jednou z důležitějších součástí florbalového vybavení, snad dokonce přímo i nejdůležitější. Nadneseně by se dalo říci, že správné a vyhovující florbalové hokejky udělají polovinu práce za hráče, nebo minimálně ulehčí hru. V dnešní době, kdy je nabídka florbalových holí velice široká, je kladen důraz především na nízkou hmotnost. Každý hráč jistě ocení, pokud budou florbalové hokejky lehké a snadno se budou ovládat. Z tohoto důvodu jsou florbalového hokejky vyráběny z lehkých materiálů, tedy hlavně z plastu, ale i s příměsí jiných materiálů, které zajistí pevnost a odolnost.

Jak jistě víte, výběr florbalové hokejky je jedna z nejdůležitějších věcí, které musíte při nákupu florbalového vybavení udělat. Nejdříve musíte pečlivě zvážit svoji hráčskou úroveň a na základě toho zúžit výběr například pouze na florbalové hokejky pro profesionály nebo pro začátečníky. Další věcí, která vám pomůže podstatně zúžit výběr, je orientace hokejky. Pokud držíte levou ruku dole, potřebujete florbalovou hokejku na levou stranu a jestliže dole držíte pravou ruku, potřebujete vybírat florbalové hokejky, které jsou orientované na pravou stranu. Výběr už najednou není tolik široký, stejně to ale není vše. Musíte vědět, jakou má mít vaše florbalová hokejka délku. Nejlepší je poradit se s někým zkušeným, nebo můžete brát v úvahu délku od země až po břicho. Jestliže jste si zjistili délku, je váš výběr už poněkud úzký, takže teď zbývá pouze brát ohled na jiné technické vlastnosti. Chcete vybírat florbalové hokejky, které umožňují tvrdou střelu? Potom vybírejte z těch nejtvrdších. Naopak jestli vám jde převážně o snadné a co nejlepší ovládání míčku, vybírejte měkké florbalové hokejky. V neposlední řadě se zamyslete nad značkou či designem, hokejka by se vám měla i líbit.

Víte, jak vybrat florbalovou hůl?

Sport je stále oblíbenější forma trávení volného času. A to nejenom u mladších, ale i u dospělých lidí. A ačkoliv je velmi oblíbeným sportem stále fotbal a hokej, mnoho příznivců si získává také populární florbal, který je poměrně blízký hokeji – ale tedy především stylem hry. Samozřejmě základem tohoto sportu jsou kvalitní florbalové hole, bez kterých se žádný hráč (tedy mimo brankáře) neobejde. Samozřejmě i v tomto ohledu je vhodné vsadit na kvalitu, která rozhodně pomůže při samotné hře. A to jak z hlediska přesnosti, tak i z hlediska samotné pevnosti hole.

Je dobré vědět, že vybrat kvalitní hůl nemusí být snadné. Ideální je vsadit na zkušenosti a také osvědčené značky. A jakmile máme konkrétní model vyhlédnutý, je třeba zvolit správnou velikost florbalové hole. Jejích délky nejsou zase tolik variabilní, a tak pro hráče měřící od 160 do 175 cm je ideální hůl o délce 92 centimetrů, těm vyšším skvěle padne délka 96 centimetrů, a těm, kteří měří přes 190 centimetrů, je určená hůl metrová. A právě správná délka může mít vliv na to, jak dobře budeme pracovat se samotným míčkem, na celkovou přesnost naší střelby, ale i na to, abychom si nepoškodili záda při ohýbání ke krátké holi.

Samozřejmě není to pouze délka, ale i samotné materiály, které je třeba správně vybrat. Zatímco v minulosti nebylo výjimkou ani dřevo, dnes je výběr mnohem modernější, a tak ideálními materiály jsou sklolaminát, kompozit, nebo karbon. Ten dnes patří mezi nejvyužívanější. A pokud i v tomto máme jasno, nezbývá než se zaměřit i na samotnou čepel, která je nezbytností u každé florbalové hole. I ta se může lišit nejenom pevností, ale také provedením, a tak vždy vybíráme podle toho, na jakou stranu hrajeme, a z jaké nejčastěji střílíme. A pokud při výběru dané hole vše zohledníme, získáme přesně takovou, se kterou bude naše hra vždy perfektní.