Florbalové dresy

Florbal je týmová hra a kde jsou týmy, je zapotřebí řádně je od sebe odlišit. Od toho jsou tu florbalové dresy, které mimo jiné ukazují i klub nebo tým, za který hráči hrají a který reprezentují. Stejné florbalové dresy umocňují u hráčů pocit, že někam patří a že hrají jako celá skupina. Florbalové dresy vlastně představují hlavní myšlenku a poslání florbalu. Tedy hrát s přáteli jako jeden tým proti jednomu týmu nepřátel. Ačkoliv je tato symbolika mnohdy značně opomíjena a mnozí si florbalové dresy představují pouze jako rozlišení dvou různých týmů, je tento smysl ve své podstatě velice důležitý a podporuje kolektivního herního ducha.

Z čistě praktického hlediska slouží florbalové dresy opravdu jako rozlišovací prostředek mezi týmy. Na dresech bývají často znaky daných týmů a florbalové dresy mají vždy nějakou barvu, či kombinaci barev, která je typická právě pro daný tým. K florbalovým dresům často automaticky patří i kraťasy, které jsou součástí dresu a celý tým je má ve stejném provedení. Jelikož florbalové dresy slouží k reprezentaci daného týmu či florbalové organizace, je důležitá i otázka designu. Většinou se vytvoří několik různých návrhů, které se však příliš neliší, a následně se vybere jeden typ, jehož návrh je předán firmě, která dresy zhotoví.

Pro lepší a jednoduché rozlišení jednotlivých hráčů, jsou na zadní stranu dresů umisťována čísla. Každé číslo je specifické pro jednoho hráče v týmu. Není tedy možné, že by měly dva hráči z jednoho týmu stejné číslo. U některých typů dresů jsou pod čísly napsána příjmení nebo přezdívky, to však není nezbytnou nutností a víceméně to slouží k lepší komunikaci.