Florbalové míčky

Abyste si vůbec mohli zahrát florbal, budete potřebovat florbalové míčky. Nákup florbalových míčků rozhodně není nic složitého. Prodávají se snad v každém obchodě se sportovními potřebami a všechny jsou téměř stejné. Jednotlivé florbalové míčky se liší barvou, velikostí otvorů nebo povrchem. Všechny florbalové míčky jsou si v podstatě velice podobné. Liší se opravdu pouze v malých detailech.

Všechny florbalové míčky jsou tvořeny 28 děrami a měly by mít průměr 72 milimetrů. Nepatrný rozdíl může být v hmotnosti. Standardně by však florbalové míčky měli vážit kolem 23 gramů. Další odlišností, podle které můžete vybírat, je povrch florbalového míčku. Florbalové míčky mohou na sobě mít různé drážky, nebo klasicky jakési důlky. Někdy se vyskytují i zcela jiné varianty. Avšak design a celkově vnější provedení, či snad barva nemají moc vliv na samotnou hru. Je proto jedno, jestli mají vaše florbalové míčky drážky nebo důlky. Výběr podle barvy nebo celkově vzhledu je čistě na vás, ovšem na oficiálních zápasech jsou používány výhradně bílé florbalové míčky. Florbalové míčky se nejčastěji prodávají po celých baleních, které obsahuje více kusů. Je to praktické z toho důvodu, že když ztratíme jeden míček, můžete si vzít další a hrát dál. Rozdíl mezi klasickými a profesionálními florbalovými míčky je zanedbatelný.

Pro snadnou přepravu florbalových míčků se prodávají vaky na florbalové míčky. Existuje spousta různých druhů a variant, všechny mají ale jedno společné. Umožňují snadné přenášení a uskladňování bez toho, aby se nám alobalové míčky poztrácely nebo jinak poškodily. Při výběru vaku na florbalové míčky se můžete řídit podle toho, kolik daný vak pojme míčků nebo podle vnějšího provedení.